Z suazyjskiej prasy: Pastor i trójkąt

afryka.org Wiadomości Plotki Z suazyjskiej prasy: Pastor i trójkąt

Milczenie jest złotem i Konferencja Kościołów Suazi wzięła to sobie do serca – donosi suazyjski “Observer”. Otóż konferencja postanowiła zabrać głos w sprawie jednego z prominentnych pastorów, podejrzanego o stworzenie miłosnego trójkąta z mężatką, przyjmując jednocześnie plan działań na wypadek powtórki podobnych sytuacji w przyszłości. Tyle, że ów “prominentny pastor z Manzini” nie oznacza konkretnego imienia i nazwiska.

Sę w tym, że konferencja odżegnuje się nie tylko od pastorów romansujących z wieloma kobietami, ale również od propozycji urządzenia pokazowego “polowania na czarownice”, w tym przypadku polowania. Mimo to sprawa pastora z Manzini, stała się pretekstem do zmian w sposobie jej pracy.

W oficjalnym komunikacie konferencji możemy przeczytać, że nadszedł czas oddzielania ziarna od plew. Konferencja nie bagatelizuje sprawy wspomnianego pastora, ale też nie zamierza wskazywać palcem takich ludzi. Zdaniem konferencji kościoły w niej zrzeszone wiedzą najlepiej jak rozwiązać taki problem, bez potrzeby angażowania w to wiernych. Tymczasem plotka o miłosnym trójkącie z pastorem w roli głównej obiegła już Suazi. Wierni nie wiedzą, o którego pastora może chodzić, więc pozostają im domysły. A to sprawia, że zamiast jednego podejrzanego, podejrzanych jest tyle co pastorów.

Suazyjska Konferencja Kościołów zrzesza kościoły ewangelickie w Suazi. Powstała w 1929 roku. Jej celem jest dopilnowania, aby należące do niej kościoły przestrzegały ewangelicznej nauki Chrystusa.

ostro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 Dokument bez tytułu