Z Piotrówki do Premiership?!

afryka.org Wiadomości Sport Z Piotrówki do Premiership?!

To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów w kończącym się właśnie zimowym okienku! Chodzi o byłego reprezentanta Nigerii Emmanuela Ekwueme. Były piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Widzewa Łódź czy Wisły Płock, a ostatnio grający w ledwie trzecioligowym LZS Piotrówka miałby teraz wylądować w klubie Premiership.

Piłkarz póki co przebywa obecnie w Lagos. – Mam propozycje gry z Egiptu i Kataru. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy. Niewykluczone, że wrócę jednak ponownie do Polski – mówi mi zawodnik.

Ze słów popularnego „Tolka” wynika, że klubem , który się nim interesuje jest Police Union. To obecnie trzecia drużyna w tabeli egipskiej Premiership. Takie przejście byłoby o tyle zaskakujące, że egipski zespół jest czołową drużyną w lidze swojego kraju i po piętnastu kolejkach zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli tracąc ledwie sześć punktów do lidera Zamalek SC.

W przypadku niesfornego pomocnika z Nigerii wszystko jest jednak możliwe. Pamiętam, jak zimą sześć lat temu podpisał… dwa kontrakty. Jeden z Lechem Poznań, a drugi z Arisem Saloniki. Cała sprawa skończyła się wtedy wielkim skandalem i trafiła do UEFA. Ostatecznie piłkarz nie zagrał nawet minuty w Lechu, a wylądował w słonecznej Grecji. Po powrocie stamtąd do Polski nie szło mu już tak dobrze, jak wcześniej. W ostatnich latach grał w Warcie Poznań, Zniczu Pruszków i LZS Piotrówka, gdzie było i jest wiele piłkarzy z Afryki. Ciekawe, jak teraz potoczą się losy Emmanuela Ekwueme?

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu