Z pierwszej do czwartej ligi

afryka.org Wiadomości Polska Z pierwszej do czwartej ligi

To sensacyjny transfer. Jeden z najlepszych piłkarzy w rundzie wiosennej w Zagłębiu Lubin David Abwo podpisał kontrakt z czwartoligowym klubem z Opolszczyzny LZS Piotrówka.

28-letni Abwo na swoim koncie ma młodzieżowe wicemistrzostwo świata, które zdobył z reprezentacją Nigerii w 2005 roku na boiskach w Holandii. Grał wtedy w jednym zespole z takimi zawodnikami, jak John Obi Mikel, Taye Taiwo czy Chinedu Ogbuke. W Polsce występuje od trzech lat. W barwach Zagłębia zagrał w 75 meczach w ekstraklasie, w których zdobył 8 bramek. Paradoksalnie najlepszy sezon miał ten ubiegły, bo dla Miedziowych strzelił sześć goli. Nie pomogło to jednak w uchronieniu drużyny przed zaskakującym spadkiem z ekstraklasy.

W czerwcu zawodnikowi skończył się kontrakt z klubem z Lubina. Kończyła mu się też ważność karty pobytu, która uprawnia do pozostania na terytorium RP. W tej sytuacji zawodnik związał się umową z LZS Piotrówka. To drużyna, która słynie z tego, że gra w niej wielu zawodników z Afryki. Teraz dołączył do nich Abwo. W sobotę ma zagrać w sparingu Piotrówki z Okocimskim Brzesko. – Udało się nam uzyskać wszystkie papiery umożliwiające pozostanie piłkarza w Polsce. Na razie będzie trenował u nas – tłumaczy krótko prezes klubu z Opolszczyzny Ireneusz Strychacz.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu