ZŁOTA POLSKA AFRYKA :-) Warsztaty Bębniarskie

afryka.org Bez kategorii ZŁOTA POLSKA AFRYKA :-) Warsztaty Bębniarskie

POZNAJ TAJEMNICE

I CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI

AFRYKAŃSKICH RYTMÓW!

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY BĘBNIARSKIE!

Energetyczne warsztaty oparte na korzennych rytmach Nigerii, prowadzone przez nigeryjskiego muzyka Johna Enemuo. Dla początkujących

i zaawansowanych.  Dla początkujących nauka podstawowych uderzeń, dla wszystkich – nauka rytmów typowych dla tradycji nigeryjskiej oraz rytmów afrykańskich w ogóle. Dużo pracy i odpowiednia dawka muzycznego luzu. Bezmiar rytmu i energii! Kto ma swój instrument – niech zabierze, kto nie ma – dostanie od nas.

 

25 października 2009 (niedziela)

15.00-21.00

HERBA-THEA

ul. Bruna 20 (warszawa)

przy metrze Pole Mokotowskie

cena: 100zł

 

Rodziców zainteresowanych warsztatami dla dzieci prosimy o kontakt, istnieje możliwość utworzenia osobnej grupy dziecięcej.

 

Prosimy o zapisy mailem, do 22.10.2009

Kontakt, informacje, zapisy:

Katarzyna Enemuo

+48 692462655

akachukwu@wp.pl

www.akachukwu.art.pl

 

John Enemuo (Nigeria, Polska)

Nigeryjski muzyk i tancerz od trzech lat mieszkający w Polsce. Od dziecka uczestniczył w życiu kulturalnym i obrzędowym swojej społeczności przyswajając i doskonaląc grę na bębnach oraz tradycyjny taniec. Jeszcze w Nigerii prowadził duży zespół muzyków grających tradycyjną muzykę na weselach, pogrzebach i innych uroczystościach, które tam się bez żywej muzyki nie mogą odbyć. Na co dzień znakomity kucharz i tata, będąc w Polsce chce propagować swoją rodzimą tradycję i zajmować się tym, co jest mu najbliższe – muzykowaniem.

Od 2006 roku prowadzi warsztaty bębniarskie oraz warsztaty tańca afrykańskiego: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, w miastach i na wsi, dla zaawansowanych, początkujących, niepełnosprawnych… Prowadził też otwarte warsztaty dla uczestników i mieszkańców towarzyszące dużym wydarzeniom kulturalnym w całej Polsce.

Jest założycielem i kierownikiem artystycznym działającego od 2007 roku Afrykańskiego Przedsięwzięcia Edukacyjno-Artystycznego Aka-Chukwu, nieformalnej grupy skupiającej afrykańskich artystów mieszkających w Polsce. Razem z zespołem koncertują, prowadzą warsztaty i pokazy związane z afrykańskimi tradycjami muzycznymi, tanecznymi i maskaradowymi.

POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY!

 Dokument bez tytułu