Z Gabonu do ekstraklasy

afryka.org Wiadomości Sport Z Gabonu do ekstraklasy

Na zakończenie zimowego okienka transferowego, które przypomnijmy zostało u nas zamknięte wczoraj, bardzo ciekawy transfer dopięli działacze Śląska Wrocław. Wiosną na naszych boiskach będzie można zobaczyć doświadczonego pomocnika Erica Ericka Mouloungui.

Ten 29-letni piłkarz z bardzo dobrej strony pokazał się na Pucharze Narodów Afryki w 2012 roku. Był jednym z wiodących zawodników reprezentacji współgospodarzy turnieju Gabonu. Kibice może pamiętają jego gola w ćwierćfinałowym spotkaniu z Mali. Strzelił bramkę na 1:0 co dawało “Panterom” wymarzony i historyczny awans do czołowej czwórki. Niestety, skończyło się na remisie, bo Mali wyrównało w samej końcówce, i potem porażce na karne z “Orłami z Bamako”.

Dobra gra w tym i w innych spotkaniach Erick’a Mouloungui nie przeszła jednak bez echa. Został on potem wybrany do rezerwowej jedenastki turnieju XXVIII Pucharu Narodów.

Teraz ciekawe, jak zaprezentuje się na polskich boiskach. Zadebiutować może już w w niedzielę w wyjazdowym meczu mistrza Polski z Koroną w Kielcach.

Niestety, ostateczni nici wyszły z potwierdzenia do gry w Piaście Gliwice Franka Adu Kwame. Poszło o jego certyfikat. Do tej sprawy wrócę pewnie w najbliższym czasie.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu