Yakubu chce grać w Polsce

afryka.org Wiadomości Polska Yakubu chce grać w Polsce

Jedna z gwiazd nigeryjskiej piłki w ostatnich latach Yakubu Aiyegbeni zainteresowany jest występami w polskiej ekstraklasie. Przez swojego agenta sonduje możliwość znalezienia sobie nowego pracodawcy nad Wisłą.

Więcej o całej sprawie wie prezes LZS Piotrówka Ireneusz Strychacz, który zatrudnia u siebie sporą liczbę graczy z Afryki.

Jest taki temat, ale o szczegółach na razie nie ma co mówić. Niewykluczone, że piłkarz wkrótce przyjedzie do Polski – zdradza prezes Strychacz.

Yakubu, to w ostatnich latach jeden z najbardziej znanych piłkarzy w Nigerii. Grał na mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich oraz kilku Pucharach Narodów. Na swoim koncie ma 57 meczów w barwach “Super Orłów” oraz 21 bramek. Był nawet kapitanem reprezentacji Nigerii.

Strzelił ponad sto goli w angielskiej Premier League, grając w takich zespołach, jak Portsmouth, Middlesbrough, Everton czy Blackburn. Jego ostatnim klubem był Reading, gdzie występował od lutego do maja. Na swoim koncie ma też występy w Chinach w Guangzhou czy katarskim Al-Rayyan SC. Nie było klubu, gdzie nie strzeliłby bramki. Czy teraz 32-letni napastnik trafi do Polski? Jeśliby tak było, to mielibyśmy hit letniego okienka transferowego.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu