Wystawa Shabangu: AWAY FROM HOME

afryka.org Kultura Sztuka Wystawa Shabangu: AWAY FROM HOME

Wystawa Away from Home to pierwsza europejska prezentacja prac mieszkającego w Republice Południowej Afryki grafika Senzo Shabangu – artysty, który marzy o lataniu i pragnie swoją sztuką zmieniać świat. Wernisaż jest zaplanowany na 17 lutego, w Krakowie.

Ta prometejska postawa Shabangu wynika z chęci podzielenia się historią, nie tylko własną, lecz także tą należącą do tych wszystkich, którzy poszukując lepszych warunków życia wyemigrowali do „Złotego Johannesburga”. Artysta przez ostatnie siedem lat zorganizował dla siebie miejsce, które nazwał „domem z dala od domu”. W swoich grafikach portretuje własną drogę, osobisty sposób postrzegania wielkiego miasta i wyzwań, jakie niesie ze sobą dokonany przez niego życiowy wybór. Grafikę traktuje jak powołanie, a historię osobistą niczym misjonarz chce szerzyć na całym świecie, co zgrabnie łączy się z marzeniami Senzo o zostaniu pilotem. Na wystawie zobaczymy grafiki w technikach linorytu, litografii, monotypii oraz instalacje graficzne.

Senzo Shabangu – w latach 2006 – 2008 studiował w Artist Proof Studios w Johannesburgu, w 2012 roku ukończył kurs pilotarzu w ramach African Aviation Academy przy Rand Airport. Od 2011 roku Shabangu prezentował swoje prace na czterech wystawach indywidualnych w Johannesburgu, a także na wystawach zbiorowych w Johannesburgu, Nowym Jorku i w Kampali (Uganda).

AWAY FROM HOME

WYSTAWA SENZO SHABANGU (RPA)

Wernisaż: 17 lutego 2015, godz. 18:00

Wystawa otwarta: od 18 lutego 2015 do 11 marca 2015, poniedziałek – piątek, w godz. 11:00 – 16:00

Galeria: CentrumMiędzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych

Adres: Rynek Główny 29, II p. Kraków

Koordynator: Teresa Soliman

 Dokument bez tytułu