Wyróżniony student z Zimbabwe

afryka.org Wiadomości Wyróżniony student z Zimbabwe

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, po raz pierwszy zorganizowała konkurs InterSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Wśród laureatów konkursu znalazł się student z Zimbabwe.

Errol Tapiwa Muzawazi z Zimbabwe, student prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał Nagrodę specjalną Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP oraz Prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Muzawazi urodził się w Zimbabwe w 1984 roku i obecnie jest studentem V roku Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest trzykrotnym rekordzistą w Księdze Guinessa w prowadzeniu najdłuższego wykładu. Mówił nieprzerwanie przez 102 godziny o fundamentalnych i strukturalnych reformach w Afryce, które są konieczne dla rozwoju Afryki w XXI wieku i dalszej przyszłości.

W latach 2006 i 2008 był przewodniczącym Afrykańskiego Koła Naukowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2008 roku zorganizował i przewodniczył Międzynarodowej Konferencji na rzecz Afryki, która odbyła się w Krakowie. W tym samym roku zorganizował i był również sekretarzem 18-osobowej delegacji Uniwersytetu Jagiellońksiego do Południowej Afryki.

Później dołączył do Biura Prokuratorskiego w Międzynarodowym Trybunale Karnym dla Rwandy, gdzie pomagał w gromadzeniu materiałów oskarżających głównych odpowiedzialnych za ludobójstwo w Rwandzie w 1994 roku. W roku 2010 ma nadzieję zostać pierwszym Afrykańczykiem, który przemierzy 23 kraje kontynentu podczas swojej panafrykańskiej wyprawy.

lumi

 Dokument bez tytułu