Wyniki 1/8 afrykańskiej Ligi Mistrzów

afryka.org Wiadomości Sport Wyniki 1/8 afrykańskiej Ligi Mistrzów

Jeden zespół może już być pewny udziału w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. To Esperance Tunis. Najlepszy tunezyjski zespół potrzebował niespełna godziny, żeby wbić aż pięć goli ASC Les Jaraafs z Senegalu.

W pierwszych meczach 1/8 LM z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy brylowali podczas lutowych Mistrzostw Narodów Afryki na stadionach w Sudanie.

Careca zdobył zwycięskiego gola dla ekipy El Hilal. Napastnik z Sudanu zapewnił swojemu zespołowi cenną wygraną w staciu z Club Africain. Z kolei Oussama Darragi błyszczał w meczu przeciwko ASC Les Jaraafs, w którym zdobył dwa gole.

Zwraca uwagę porażka triumfatora dwóch ostatnich edycji Champions League – TP Mazembe. Jednenastka z Lubumbashi przegrała wyjazdowe spotkanie z Widad de Casablanca 0:1. Zwycięskiego gola dla jedenastki z Maroka zdobył na początku meczu Mustapha Allaoui. W rewanżu za dwa tygodnie ekipa z DR Konga będzie się musiała mocno postarać.

Wyniki 1/8 afrykańskiej Ligi Mistrzów:

Grupo Desportivo Interclube (Angola) – Moloudia Club d’Alger (Algieria) 1:1
Esperance Tunis (Tunezja) – ASC Les Jaraafs (Senegal) 5:0

El Hilal (Sudan) – Club Africain (Tunezja) 1:0
Widad de Casablanca (Maroko) – TP Mazembe (DR Konga) 1:0
Zesco United (Zambia) – Al Ahly (Egipt) 0:0

Enyimba FC (Nigeria) – Ittihad (Libia). Z powodu wojny w Libii odbędzie się tylko jeden mecz. Jego termin to 8maja

Raja Club Athlétic (Maroko) – Asec Mimosas (Wybrzeże Kości Słoniowej). Z powodu sytuacji w WKS odbędzie się tylko jeden mecz. Termin 7 maja

Coton Sport de Garoua (Kamerun) – E.S. De Setif (Algieria). Mecz przełożony na inny termin

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu