Wybrała Unię zamiast Atletico Madryt

afryka.org Wiadomości Sport Wybrała Unię zamiast Atletico Madryt

Po jednym z ostatnich meczów poprzedniego sezonu Chinasa Okoro Gloria, królowa strzelców kobiecej Ekstraligi w dwóch ostatnich sezonach mówiła mi, że ma ofertę gry z hiszpańskiego Atletico Madryt. To trzeci zespół kobiecej Primera Division. Zanosiło się na to, że po dwóch latach występów w Polsce piłkarka z Afryki przeniesie się do innego kraju. Na szczęście tak się nie stanie.

– Chinasa podpisała z nami nowy, dwuletni kontrakt. Bardzo na nią liczymy w kontekście sierpniowych występów w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów, który w dniach 8 – 13 sierpnia rozegramy w Słowenii – informuje Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz.

Od poniedziałku Chinasa razem z koleżankami trenuje na obozie w Szymocicach. Dobrze, że zostaje w drużynie mistrzyń Polski, bo to przecież maszynka do strzelania bramek. W poprzednim sezonie zdobyła dla Unii 18 goli w kobiecej Ekstralidze. Wcześniej tych bramek zdobyła 20. Szalała też  w zeszłorocznym turnieju eliminacyjnym Champions League. Oby teraz było podobnie.

W sierpniu w Słowenii rywalkami „Unitek” będą: gospodynie WFC Pomurje, Ada Velipoje (Albania) i FC Bobruiczanka (Białoruś). Awans do głównej fazy pucharowej wywalczy tylko zwycięzca.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu