Wybierz aFrykas Roku 2011!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Wybierz aFrykas Roku 2011!

Już po raz trzeci Fundacja “Afryka Inaczej” będzie rozdawać aFrykasy Roku, nagrody dla osób, które nie tylko promują Afrykę w Polsce, ale również za prezentowanie postaw na rzecz dialogu międzykulturowego, sprzeciwiających się dyskryminacji osób pochodzenia afrykańskiego. W tym roku chcemy zachęcić Was do głosowania na jedną z trzech nominacji.

Głosowanie odbywa się za pomocą specjalnej ankiety w serwisie Facebook bądź emailowo: należy wysłać email z imieniem i nazwiskiem jednej z nominowanych osób na adres email: fundacja@afryka.org.

Tegoroczne nominacje:

Szymon Hołownia, „Newsweek”, za „Zrozumieć Afrykę”.

Adam Leszczyński, „Gazeta Wyborcza”, za wytrwałe i konsekwentne poświęcanie uwagi Afryce w swoich artykułach, i ukazywanie jej różnorodności.

Kazimiera Szczuka, za to, że staje w obronie mniejszości, bez względu na to, kto tę mniejszość obraża.

W poprzednich dwóch edycjach, wśród laureatów znaleźli się m.in. Wojciech Jagielski, Włodzimierz Kleszcz, Joanna Klimowicz i Marcin Meller. Ogłoszenie wyników w niedzielę 15 stycznia. Uroczyste wręczenie nagrody, połączone z koncertem i imprezą w rytmach afro odbędzie się w dniu 21 stycznia, w Nowym Wspaniałym Świecie, początek o g. 20:00. Wstęp wolny. Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

M&P

 Dokument bez tytułu