Wschód i Południe: różne spojrzenia, wspólna wizja

afryka.org Bez kategorii Wschód i Południe: różne spojrzenia, wspólna wizja

 

Zapraszamy na spotkanie: Wschód – Południe: różne spojrzenie, wspólna wizja towarzyszące wystawie fotograficznej poświęconej sytuacji kobiet w obozach dla uchodźców w Tanzanii oraz społeczno- ekonomicznej sytuacji kobiet w krajach rozwijających się Europy Wschodniej oraz Azji Centralnej.

 

13 maja, czwartek, godz. 18.30 Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa Goście: Jane Magigita z Women’s Legal Aid Center z Tanzanii, Jilda Ebanoidze z Caucasus Development Group z Gruzji, Izabela Wilczyńska, PAH, Polska, Kinga Lohmann, Koalicja KARAT, Polska oraz Beata Bublewicz, posłanka na sejm, PO, Polska.

Moderatorem spotkania będzie Adam Leszczyński (Gazeta Wyborcza)

 

 

Ponad 2 miliony ludzi na świecie żyje poniżej granicy ubóstwa. 70% z nich to kobiety.

Kobiety z Południa i Wschodu mają podobne problemy i coraz częściej organizują się w obronie swoich praw.

Chcesz dowiedzieć się jak kobiety wspierają kobiety w krajach rozwijających się?

Chcesz zapytać o sytuację w obozach dla uchodźców w Tanzanii, o prawa kobiet w konfliktach zbrojnych na przykładzie Gruzji?

Polska, jako kraj Unii Europejskiej podjęła szereg zobowiązań na rzeczy pomocy kobietom w krajach rozwijających się. Jak je realizujemy? Czy przyczyniamy się do zmniejszenia nierówności płci?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania organizowanego przez Koalicję KARAT, One World Action oraz Polską Akcja Humanitarną.

 

Spotkanie jest częścią projektu Connect! realizowanego przez Koalicję KARAT i One World Action i jest współfinansowane przez Unię Europejską, Fundację im. Stefana Batorego oraz Fundację FILIA.

 

 

 Dokument bez tytułu