Wrony górą

afryka.org Wiadomości Sport Wrony górą

Dwaj wielcy wygrani soboty to TP Mazembe i Maroko. Jedenastka z Demokratycznej Republiki Konga potwierdziła swoja supremację na Czarnym Lądzie i zdobyła Superpuchar Afryki. O wygraną nie było jednak łatwo.

Mecz w Lubumbashi nie przebiegał tak, jak gospodarze by sobie wyobrażali. Niedoceniany zdobywca pucharu Konfederacji FUS Rabat też miał swoje szanse i zanosiło się na sporą niespodziankę. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym rezultatem i o wszystkim decydowały jedenastki. Tu lepszy okazał się najlepszy obecnie zespół Afryki. TP Mazembe wygrało dramatyczną serię karnych 9-8.

Bohaterem, nie po raz ostatni w ostatnim czasie, okazał sie bramkarz “Wron” Muteba Kidiaba. Nie tylko dobrze bronił, ale w decydującym momencie sam skutecznie strzelił co dało kolejny triumf ekipie prowadzonej przez senegalskiego szkoleniowca Lamine N’Diaye.

W sobotę Afrykańska Konfederacja Piłkarska postanowiła też o tym, że Puchar Narodów w 2015 roku odbędzie się w Maroku, a w 2017 w RPA. Przynajmniej tu Marokańczycy okazali się lepsi. W jakimś niewielki stopniu, ale zawsze, zrewanżowali się Republice Południowej Afryki za porażkę dotyczącą organizacji pierwszego historycznego mundialu na Czarnym Lądzie w 2010. Obu krajom mocno zależało na organizacji mistrzostw kontynentu u siebie jak najwcześniej.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu