Wrocławski Komitet

afryka.org Czytelnia Habitat Wrocławski Komitet

Polska to ogromny plac budowy. Widać to po pracach na Dworcu Głównym we Wrocławiu, gdzie uciekł nam pociąg do Warszawy, bo spóźniliśmy się zaledwie o trzy minuty. Spóźnienie było spowodowane naszym spotkaniem organizacyjnym Komitetu Afrykańskiej Społeczności nad Odrą.

W dużej sali akademików Akademii Medycznej, odbyło się spotkanie grupy inicjatywnej z naszym duetem senegalsko-kongijskim. Urocza Inedes z Konga Brazzaville i ja. Przyszło 10 osób.  To najliczniejsza grupa z dotychczasowych grup roboczych komitetów społeczności afrykańskiej w innych miastach. 

Tak jak w Krakowie, Łodzi czy Poznaniu, co do samej idei powołania komitetu diaspory we Wrocławiu, wszyscy byli zgodni. Zorganizować się trzeba, by monitorować media i publiczne wypowiedzi na temat Afrykanów i ich kontynentu. Komitetem będą kierowali tymczasowo Cedric i Arfan.

Cedric Kapiteni, przyjechał z Demokratycznej Republiki Konga w roku 2006 i jest studentem Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Działał w kilku organizacjach m. in. w Greenpeace Polska. Przyszły lekarz uprawia piłkę nożną i koszykówkę, i bardzo lubi gotowanie.

Arfan Ibrahime Sane z Senegalu przyjechał  do Polski w roku 2005. Studiuje stosunki międzynarodowe przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej na temat: nielegalnej migracji między Senegalem a Hiszpanią (głównie drogą morską). Od dwóch  lat pracuje w firmie telekomunikacyjnej we Wrocławiu.

Przed nami jeszcze Trójmiasto, i wiele wysiłku, który pomoże naszej społeczności organizować się i brać czynny udział w życiu publicznym w Polsce.

Mamadou

Działalność Komitetu Rzecznikowskiego Afrykańskiej Społeczności w Polsce jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego.

 Dokument bez tytułu