Wroc Love Summer Stage

afryka.org Polecamy Wroc Love Summer Stage

W środku lata – 27-28 lipca – w samym sercu Wrocławia, na Wyspie Słodowej odbędzie się jeden z największych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja Wroc Love Summer Stage potrwa dwa dni, podczas których będzie można posłuchać i zobaczyć najciekawszych artystów z szeroko pojętego nurtu muzyki reggae i dub.

Na głównej scenie Wroc Love Summer Stage największymi gwiazdami bez wątpienia będą Junior Kelly z Jamajki i Macka B z Wielkiej Brytanii. Obaj panowie wystąpią ze swoimi najmocniejszymi składami koncertowymi. Będziemy mogli zobaczyć ich wraz z wieloosobowymi zespołami, które grają z nimi na największych światowych koncertach i festiwalach reggae

Junior Kelly – jeden z czołowych, światowych Ambasadorów Reggae. Jest oddanym Rastafarianinem z prawdziwym poczuciem muzycznej misji, którą manifestuje w swoich przemyślanych, inspirujących tekstach o ważnych tematach społecznych i politycznych, zarażając publikę pozytywnym przesłaniem.

Macka B jest jednym z najbardziej wpływowych dancehallowych wokalistów. Tworzy muzykę świadomą, inspirowaną tradycją rastafariańską. Od lat współpracuje z Mad Profesorem, za sprawa którego kompozycje Macka B wzbogacane są dubowymi elementami. Większość utworów poświęcona jest aspektom duchowym i społecznym, ale nie brakuje też kompozycji typowo humorystycznych. We Wrocławiu zobaczymy go z grupą The Royale Roots Band.

Oprócz nich wystąpią również liczne zespoły i sound systemy z Europy. Do najciekawszych należy nowy projekt dwóch uznanych wokalistów z dwóch różnych scen muzycznych – Screaming Soul, czyli połączone siły wokalisty Asian Dub Foundation Ghetto Priesta oraz znanego dobrze hip-hopowej społeczności brytyjskiego producenta i wokalisty – Sandmana. Ich twórczość jest idealnym połączeniem muzyki i zaangażowanych tekstów inspirowanych życiem w wielkim mieście, jakim jest Londyn.

Ogromnym wydarzeniem festiwalu będzie również projekt Germaican Roadshow 2007 tworzony przez Pioneara. Artysta jest już bardzo dobrze znany polskiej publiczności za sprawą płyty "Polski Ogień", jest również autorem najpopularniejszych riddimów dla zespołu Seeed. W projekcie wystąpią Lexie Lee, Junior Banton, których zobaczymy po raz pierwszy raz w Polsce oraz Ill Inscpecta, którego fanom dancehall nie trzeba przedstawiać.

Całodniowa zabawa przy karaibskich dźwiękach nie zakończy się na Wyspie Słodowej, lecz przeniesie się do siedmiu, najlepszych wrocławskich klubów muzycznych. Tam do białego rana będzie można bawić się przy dźwiękach, jakimi uraczą fanów przedstawiciele ścisłej czołówki polskich i zagranicznych sound systemów.

(tl)

Oficjalna strona festiwalu.

 Dokument bez tytułu