Wielki Piknik Reggae

afryka.org Polecamy Wielki Piknik Reggae

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu i Stowarzyszenie Polska-Afryka zapraszają na IV edycję Piknik Reggae, który odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia 2008 roku w Michałowie na terenie gminy Chocianów. Całodniowy festiwal muzyki reggae na świeżym powietrzu, to jedyna taka impreza w Polsce. Fani pozytywnych wibracji nie będą mieli czasu na wytchnienie. Piknik Reggae będzie doskonałą okazja zakończenia sezonu letnich wydarzeń muzycznych w 2008 roku.

Czwarta edycja Pikniku zapowiada się naprawdę GOOOOrąco. Gwiazdy imprezy zaprezentują jak zawsze niemal wszystkie gatunki i odcienie muzyki ze słonecznej Jamajki, zdobywającej sobie wielką popularność w Polsce. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na zakończenie lata!

Twórcą i pomysłodawcą całej imprezy jest Eric Alira, Prezes Stowarzyszenie Polska-Afryka. Dzięki jego staraniom na Pikniku Reggae po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana, niekwestionowana legendarna gwiazda Afro Roots Reggae z czarnego Lądu – Alpha Blondy & The Solar System, dzięki któremu reggae w ten dzień nabierze charakterystycznego, afrykańskiego brzmienia. Na koncercie z pewnością nie zabraknie takich klasyków jak “Jerusalem”, “Cocody Rock” czy “Politiki”.

Oprócz Alpha Blondy, w Michałowie zobaczymy znany dobrze w Polsce skład, African Head Charge. Ta jedyna w swoim rodzaju grupa łączy mistyczne afrykańskie brzmienia z ciężkimi dubowymi dźwiękami. Jej koncerty słyną, głównie za sprawą energetycznego frontmana Bonjo I A Binghi Noah, z niepowtarzalnego klimatu, który wytwarza się pomiędzy muzykami a publicznością. Polscy fani African Head Charge nie mieli jak dotąd zbyt wiele okazji zweryfikować prawdziwości tych słów – z tym większą przyjemnością zapraszamy więc na drugi w ich historii występ w Polsce, podczas tegorocznego Pikniku Reggae. Na scenie poza zagranicznym reggae, usłyszymy też wrocławskie Tumbao Riddim Band, z którym na specjalne zaproszenie na ten wieczór, wystąpią Bob One, Junior Stress oraz Miodu z Jamala i wielu innych wykonawców w tym najsłynniejszy w Polsce folkowo-reggaeowy ukraiński zespół Drymba Da Dzyga.

Festiwal poprowadzi pomysłodawca i organizator Eric Alira, w przeszłości znany jako zwycięzca Polsatowskiego Reality Show „BAR”.

Przez cały dzień i całą noc na piknikowej polanie będzie można dobrze zjeść, dobrze wypić, potańczyć, zrelaksować się i przeżyć niezapomniane chwile. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać profesjonalna ochrona.

Wszystko wskazuje zatem, że na Michałowskiej łące otoczonej lasem odbędzie się iście mistrzowska uczta muzyczna. Dźwięki płynące ze sceny w połączeniu z otoczeniem i niepowtarzalnym klimatem koncertów reggae, nie pozwolą o sobie zbyt szybko zapomnieć!

Afryka.org

Więcej na www.piknikreggae.com.pl

 Dokument bez tytułu