Wieczór i noc dla Afryki

afryka.org Polecamy Wieczór i noc dla Afryki

17 października, w warszawskim klubie M25 odbędzie się impreza poświęcona Afryce. Organizatorzy wieczoru afrykańskiego chcą przypomnieć o istnieniu kontynentu, o którym zbyt często zapominamy nad Wisłą.

“Afryka jest jedynym kontynentem, który przez ostatnie czterdzieści lat nie zyskał na globalnym wzroście gospodarczym” – przypominają organizatorzy wieczoru. Dlaczego?

Tego będzie można dowiedzieć się właśnie 17 października. Bedzie też okazja do spotkania z dobrą muzyką. W programie wieczoru znajdą się m.in.:

g.18:00 Dyskusja panelowa z udziałem dziennikarzy i przedstawicieli organizacji rozwojowych pt. „Współpraca czy zabijanie dobrocią?”

g. 20:00 Pokaz produktów z batiku wykonanych przez kobiety z Tafi Mador i Vakpo-Todzi (Ghana) podczas warsztatów zorganizowanych w ramach polskiej pomocy rozwojowej.

g. 22:00 Soundsystem: Muzyczna część imprezy to mocne uderzenie zjednoczonych soundsystemów prezentujących pełen przekrój reggae. Radrik, Tisztelet oraz Roots Revival Hi Powa Sound System to wykonawcy, którzy od lat promują bezkompromisowe brzmienia Jamajki. Na swoim koncie mają występy na najważniejszych polskich festiwalach reggae: One Love, Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, WinterReggae oraz koncerty z takimi zespołami jak: Dr Ring Ding (Niemcy), Jah Free (UK), Irie Mafia (Węgry), Beat Camp (Niemcy) i najlepszymi polskimi soundsystemami: 27 Pablo, Bass Medium, East West Rockers, Love Sen-C Music, Obora Rekords, Rub Pulse, Zjednoczenie.

Imprezie będzie towarzyszyć chillout, pokaz filmów i slajdów z Afryki, podpisy pod petycją w sprawie ustawy o pomocy rozwojowej, promocja Fair Trade.

Afryka.org

 Dokument bez tytułu