Więcej turystów w Mozambiku

afryka.org Wiadomości Więcej turystów w Mozambiku

Mundial w RPA spowodował wzrost liczby turystów, którzy odwiedzili sąsiadujący z tym krajem Mozambik. Szacuje się, że aż 50 tysięcy kibiców, którzy przyjechali do Afryki Południowej, odwiedziło mozambickie plaże. Jednak za wzrostem odwiedzin Mozambiku stoją również mieszkańcy RPA.

Nie wszyscy Południowoafrykańczycy byli zainteresowani oglądaniem pucharowych rozgrywek. W związku z tym postanowili „uciec” przed mundialem do Mozambiku i przeczekać tam okres futbolowej gorączki. Mozambik jest bowiem jednym z ulubionych celów urlopowych wyjazdów obywateli RPA.

Mozambickie władze nie kryją zadowolenia tym zjawiskiem. O 10 procent w stosunku do ubiegłego roku, wzrosła liczba turystów, którzy odwiedzili Mozambik. Według oficjalnych danych w tym roku, w czerwcu, do Mozambiku przyjechało 252 120 turystów.

Mozambik kusi turystów przede wszystkim pięknymi plażami. Uchodzą one za jedne z najbardziej uroczych miejsc na świecie.

W tym samym czasie, do RPA na mundial przyjechało 1,4 mln osób, które przekroczyły granicę tego kraju po raz pierwszy, w tym 450 tysięcy kibiców.

KR

 Dokument bez tytułu