Wiceprezydent Motlanthe w Polsce

afryka.org Wiadomości Polska Wiceprezydent Motlanthe w Polsce

Swoją oficjalną wizytę w Polsce złożył wiceprezydent RPA, Kgalema Motlanthe. W dniach 14-15 marca spotkał się z polskimi politykami, a wraz z nim przyjechała delegacja przedstawicieli południowoafrykańskiego biznesu.

Wizyta Motlanthe nastąpiła po wcześniejszych odwiedzinach premiera Donalda Tuska w RPA, w październiku 2013 roku. Marcowa podróż do Polski, jest poświęcona wzmocnieniu współpracy gospodarczej między naszym krajem a RPA. Rozmowy dotyczyły również rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, wymiany naukowej, technologii i transportu morskiego. W czasie pobytu w Warszawie Motlanthe miał też spotkać się z polskim prezydentem, Bronisławem Komorowskim.

W czasie uroczystej kolacji, zorganizowanej przez Ambasadę RPA z tej okazji, Motlanthe nawiązał do wspólnych wydarzeń z przeszłości. Wspomniał o południowoafrykańskich lotnikach, którzy lecieli na pomoc powstańczej Warszawie, ale też o polskich uchodźcach, którzy napłynęli do RPA po drugiej wojnie światowej. Wyraził jednocześnie nadzieję na podtrzymanie wzajemnych relacji i ich rozwój.

fai

 Dokument bez tytułu