Warszawsko-Wileńskie Kulturalne Granie!

afryka.org Kultura Muzyka Warszawsko-Wileńskie Kulturalne Granie!

Fundacja „Afryka Inaczej”, Dom Kultury Polskiej w Wilnie oraz Kapela Wileńska zapraszają na niezwykły koncert w dniu 9 czerwca. Na scenie spotkają się założyciel legendarnej Kapeli Czerniakowskiej, znani afro-warszawscy muzycy i artyści wileńscy.

Dlaczego warszawsko-wileńskie granie?

Warszawsko-wileńskie Kulturalne Granie nawiązuje do zadań realizowanych przez Fundację „Afryka Inaczej” od kilku lat. W ubiegłym roku przygotowała nową wersję starego warszawskiego szlagieru, „Nie masz cwaniaka nad warszawiaka”, który pobił rekordy popularności. Piosence towarzyszył niezwykły teledysk.

W tym roku Fundacja kontynuuje swoje muzyczne wędrówki. W związku z jubileuszem partnerstwa między Wilnem a Warszawą przyjeżdża do stolicy Litwy, aby zagrać wspólnie z Kapelą Wileńską niezwykły koncert.

W ramach koncertu zostaną wykonane warszawskie i wileńskie piosenki, w nowych aranżacjach, będących efektem współpracy artystów związanych z Warszawą i Wilnem. Nie zabraknie folkloru miejskiego i współczesnych form muzycznych. Usłyszymy też afrykańskie brzmienia. Ich połączenie zagwarantuje niepowtarzalne widowisko.

Przy okazji pobytu afro-warszawskich muzyków zostanie nagrany jeden utwór, który ukaże się na płycie wydanej w tym roku wraz z teledyskiem.

Kto wystąpi na koncercie?

Mamadou Diouf, wokalista, pochodzi z Senegalu, w Warszawie mieszka od prawie trzech dekad, występował wspólnie z Voo Voo, Anną Marią Jopek, Karoliną Cichą, Kiniorem i Piotrem Jacksonem Wolskim.

Sylwester Kozera, tradycyjny muzyk warszawski (bandżolista i wokalista), wykonawca miejskiej muzyki folkowej. Współzałożyciel legendarnej Kapeli Czerniakowskiej, obecnie jedyna osoba w Kapeli z jej pierwotnego składu.

Pako Sarr, muzyk i wokalista, który pochodzi z Senegalu. Muzyczną karierę rozpoczął w Dakarze. Następnie tworzył we Francji. Obecnie jest związany z Warszawą, w której nagrał album „Nomad Soul”, a obecnie pracuje nad kolejną solową płytą. Jest tez autorem utworów do programów telewizyjnych. Występuje wspólnie z takimi wykonawcami jak Kayah.

Kapela Wileńska zaczęła działalność w 1988 roku. Kapela Wileńska gra i śpiewa nie tylko na Litwie, ale i w wielu innych krajach Europy. Grupa jest laureatem wielu nagród. Pełne wdzięku, dowcipu, pomysłowości występy sprawiają, że zespół ten zyskał szeroki krąg sympatyków. W jej składzie występują: Roman Piotrowski (akordeon), Jerzy Garniewicz (wokal), Zbigniew Sinkiewicz (banjo), Zbigniew Lewicki (skrzypce), Gerard Łatkowski (kontrabas) i Valdemar Łatkowski (perkusja). Wspólnie z nimi muzykują inni znani litewscy muzycy – m.in. Aurelius Globis i Onutė Kolobovaite.

Koncert odbędzie się 9 czerwca 2013 roku w Domu Kultury Polskiej w Wilnie o godz. 15.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby, które chcą przyjść na koncert proszone są o przesłanie swojego imienia i nazwiska do dnia 8 czerwca włącznie na adres e-mail: fundacja@afryka.org

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu