Warszawski Dzień Afryki 2017, wbrew przeciwnościom!

afryka.org Czytelnia Blog Mamadou Diouf Warszawski Dzień Afryki 2017, wbrew przeciwnościom!

Od 2008 roku, na warszawskiej mapie kulturalnej, widnieje dzień Afryki, jako wydarzenie nawiązujące do powołania Organizacji Jedności Afryki (obecna Unia Afrykańska) w Addis Abebie w 1963. To święto jest obchodzone na całym świecie, tam gdzie żyje diaspora afrykańska.

Poza pierwszą I edycją (dzieło zaprzyjaźnionej Fundacji Inna Przestrzeń), pozostałe wydarzenia zorganizowała Fundacja „Afryka Inaczej”. Od początku Biuro Kultury Miasta Stołecznego współfinansowało tę imprezę. Na plenerowej scenie (plac Defilad, Pasaż Wiecha, Skwer Hoovera, Mały Dziedziniec UW), występowali między innymi: Staszek Soyka, Wojciech Waglewski, Habakuk, Darek Malejonek… razem z warszawsko-afrykańskimi muzykami, jak Pako Sarr czy Buba Kuyateh. Warszawiacy przychodzili cieszyć się muzyką ale i atmosferą udanej integracji.

Do tej pory Warszawa, wierna swojej polityce wielokulturowości wspomagała nas w organizacji tego wydarzenie. W tym roku Miasto miasto nie pomogło w dofinansowaniu. Nie wiem co się nagle stało, co się zmieniło w tejże kulturalnej polityce na rzecz różnorodności.

Mimo tej zaskakującej sytuacji, postanowiliśmy na swój sposób dostroić stolicę do wielkich metropolii świata i zorganizować to święto. Zapraszam na kameralną dziewiątą edycję ogólnopolskich obchodów Dnia Afryki na dziedziniec Klubu Harenda 28 maja, NIEDZIELA, o g. 18.00. Wstęp wolny.

Mamadou Diouf

Na Dniu Afryki wystąpią:

Buba Kuyateh (Gambia);

Sahel Blues (Pako Sarr, Grzegorz Rytka, Mamadou – Senegal / Polska);

Benoit Le Gros (Togo).

 Dokument bez tytułu