“Warszawa jest smutna bez Ciebie”

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej „Warszawa jest smutna bez Ciebie”

Dziś w warszawskim Parku Wolności usłyszymy na żywo piosenki z najnowszej płyty Karoliny Cichy, poświęconej dziejom Warszawy od współczesności do przedwojnia. Jedną z nich, wykona wspólnie z artystką Mamadou Diouf z naszej Fundacji.

Zapraszamy do Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego na koncert promujący płytę wawa2010.pl. Wraz z Karoliną Cichą i jej znakomitymi gośćmi zabierzemy wszystkich w muzyczną podróż przez historię Warszawy – od współczesności do dwudziestolecia międzywojennego!

W duecie z Karoliną Cichą, wystąpi również Mamadou z naszej Fundacji. Zaśpiewają piosenkę: “Warszawa jest smutna bez Ciebie”. Muzykę do niej skomponował Wojciech Trzciński do słów Marka Dutkiewicza. Piosenka zyskała ogromną popularność dzięki wykonaniu Jacka Lecha (wokalisty zespołu Czerwono-Czarni).

Piosenka opisuję tęsknotę mężczyzny, którego ukochana opuściła Warszawę (i jego samego). W tekście natrafić można na wzmiankę o telegramach – dziś już niemalże zapomnianym sposobie komunikacji, który w latach 70 był najszybszą formą przekazywania wiadomości. Charakterystyczne dla telegramów były lapidarna forma i stosowanie słowa „stop” zamiast kropek.

Początek koncertu o godz. 20.30, wstęp wolny!

Karolina Cicha:

Pochodząca z Białegostoku piosenkarka, aktorka, kompozytorka. Komponuje od 12 roku życia. Gra na kilku instrumentach jednocześnie. Techniki wokalne trenuje indywidualnie. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. W Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” była odtwórczynią tytułowych ról w spektaklach „Ifigenia w A…” i „Elektra” (reż. W. Staniewski).

W 2009 roku zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: Założyła zespół i skomponowała koncert Do Ludożerców do tekstów Tadeusza Różewicza. W 2006 roku za wykonanie pieśni „Rebeka” w swojej aranżacji wywalczyła sobie II miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz autorską piosenką „O miłości wroga” zdobyła Nagrodę Główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W styczniu 2007 zdobyła I nagrodę na międzynarodowym Chanson Festival w Kolonii.

Koncertuje solowo (w projekcie Jednoosobowa Orkiestra) oraz z zespołem. Wzięła udział w projekcie „GAJCY!”, zainicjowanym i zrealizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego, nagrywając dwa utwory na płytę: „Miłość bez jutra” oraz „1942. Noc wigilijna”.

Na podstawie wawa2010.pl

 Dokument bez tytułu