WARSZAWA BEZ GRANIC

afryka.org Bez kategorii WARSZAWA BEZ GRANIC

WARSZAWSKIE WIELOKULTUROWE STREET PARTY 2008

31 SIERPNIA 2008

 

parada: ul. Świętokrzyska, finał: Krakowskie Przedmieście

Redakcja portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur zaprasza w ostatnią niedzielę sierpnia na drugą edycję Warszawskiego Wielokulturowego Street Party – festiwalu ulicznego, którego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

 

Street Party to wspólna zabawa wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu.

 

Tegoroczny program Street Party, jeszcze bogatszy niż podczas pierwszej edycji, to prezentacja kultur mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Warszawie – poprzez muzykę, taniec, rękodzieło, naukę języków. Na terenie wielokulturowego miasteczka będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach tanecznych i językowych, poznać sztukę z różnych zakątków świata, skosztować etnicznych potraw, zrobić hennę, pomalować ciało w etniczne wzory.

 

Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowana zostanie specjalna strefa zabawy dla dzieci, w której będą mogły wziąć w warsztatach tańca, języka i zajęciach plastycznych, a także poznać gry pochodzące z różnych kultur.

 

Zapraszamy także do tworzenia własnych przebrań inspirowanych różnymi kulturami – w trakcie festiwalu odbędzie się Konkurs na tytuł Króla i Królowej Parady – najciekawiej przebrane osoby otrzymają nagrody!

 

Jedną z najważniejszych wartości Wielokulturowego Street Party jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury mniejszości oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

 

Niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszyło się Street Party w zeszłym roku, przekonało nas, jak otwarci na różnorodność kulturową są warszawiacy i jak ważna jest organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

 

Niech wspólna zabawa w sercu Warszawy połączy w tańcu i przy dźwiękach muzyki ludzi ciekawych świata, zafascynowanych jego różnorodnością, chcących go poznawać także dzięki rozrywce.

 

Program:

 

Parada nawiązująca do wydarzeń przypominających Karnawał w Rio, Notting Hill Carnival, fiesty uliczne w Hiszpanii

 

Początek Parady – Plac przed stacją Metra – Świętokrzyska

Pokazy taneczne i muzyczne poprowadzone przez profesjonalnych tancerzy ze szkół tańca w strojach estradowych (samba, taniec brzucha, maculele)

Przejazd stylizowanych samochodów-platform z muzyką z różnych stron świata ulicą Świętokrzyską

 

Miasteczko Wielokulturowe (Krakowskie Przedmieście pomiędzy ul. Świętokrzyską a ul. Królewską)

 

Finał konkursu na Króla i Królową Parady

Występy zespołów muzycznych i tanecznych

Warsztaty m.in. gry na bębnach, tańca

Kuchnie i sklepy etniczne

Specjalna strefa zabaw dla dzieci

 

Wkrótce więcej informacji na: www.kontynent.waw.pl

 

Więcej informacji o pierwszej edycji pt. CAŁY ŚWIAT W WARSZAWIE – Wielokulturowe Warszawskie Street Party: kontynent.waw.pl/streetparty

 Dokument bez tytułu