Warszawa afrykańska

afryka.org Polecamy Warszawa afrykańska

W sobotę 31 października w warszawskim klubie Powiększenie odbędzie się kolejne, czwarte już, wydarzenie z cyklu Ludzie z Kontynentu, prezentującego twórczość artystów pochodzących z mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich, którzy mieszkają i tworzą w Warszawie.

Tym razem będzie to WARSZAWA AFRYKAŃSKA, a w trakcie wydarzenia swoją twórczość malarską zaprezentują Tobia Taddele Gebre Hiwot (Etiopia) oraz Seydou Zan Diarra (Mali). Po tym podwójnym wernisażu Mamadou Diouf (Senegal/Polska) zaprezentuje swoją poezję, odbędą się także warsztaty gry na bębnach prowadzone przez mistrza Mohameda „Gasparda” Conde (Gwinea). W trakcie wieczoru odbędzie się także m.in. promocja książki „Stadion. Diabelskie igrzyska” Ify’ego Nwamany (Nigeria) i spotkanie z autorem oraz panel dyskusyjny dotyczący sztuki afrykańskiej i jej wpływów na twórczość Europejczyków na przykładzie prac Pablo Picassa.
Nie zabraknie pokazów i warsztatów tańca afrykańskiego, kuchni etnicznej i imprezy DJ-skiej w rytmach afro (DJ Steve i Grajek Krawiec).

Szczegółowy program wydarzenia:

Parter – początek godz. 16.00:
– wernisaż wystawy malarstwa artystów pochodzących z Afryki: Tobii Taddele Gebre Hiwot (Etiopia) i Seydou Zan Diarry (Mali)
– prezentacja poezji Mamadou Dioufa (Senegal/Polska)
– warsztaty bębniarskie mistrza Mohameda „Gasparda” Conde (Gwinea)
– stoiska organizacji promujących Afrykę
– prezentacja kuchni afrykańskich – Cafe Baobab (sprzedaż i degustacja zielonej herbaty afroarabskiej)

Piwnica – początek o godz. 16.45:
– pokaz slajdów z Afryki
– promocja książki „Stadion. Diabelskie igrzyska” Ify’ego Nwamany (Nigeria) i spotkanie z autorem
– panel dyskusyjny: sztuka afrykańska i jej wpływy na twórczość Europejczyków na przykładzie prac Pablo Picassa (paneliści: Tobia Taddele Gebre Hiwot, Seydou Zan Diarra, Ify Nwamana, Mamadou Diouf, Karolina Marcinkowska)
– pokazy i warsztaty tańca: Dunia Pacheco – pokaz tańców z Konga i Angoli, warsztaty i występ zespołu Benoita Le Grosa z Togo
– koncerty: Desire Dauphin Rasolomampiona (Madagaskar), duet bębniarski (djembe): Kuba Pogorzelski i Mohamed „Gaspard” Conde ze Strefy Rytmu (Polska/Gwinea) oraz Djolof-Man (Senegal); gościnnie – Erick Onepunga Yongo (Kongo)
– impreza DJ-ska w rytmach afro prowadzona przez DJ-a Steve’a (Tanzania) i Grajka Krawca (Polska)

Emilia Skiba

 Dokument bez tytułu