W Piotrówce stawiają na piłkarzy z Afryki

afryka.org Wiadomości Sport W Piotrówce stawiają na piłkarzy z Afryki

Ciekawy artykuł ukazał się w dzisiejszym „Sporcie”. Dotyczy klubu LZS Piotrówka. To ekipa występująca w opolsko-śląskiej trzeciej lidze. Gra tam spora rzesza zawodników z Czarnego Lądu, z byłym reprezentantem Nigerii Emmanuelem Ekwueme na czele.

To że tak jest, to zasługa prezesa klubu z Opolszczyzny Ireneusza Strychacza. Ściąga piłkarzy z Afryki do siebie, daje im zatrudnienie, zawodnicy grają w trzeciej lidze i mają się promować. Korzyścią ma być transfer do klubu z ekstraklasy czy pierwszej ligi.

– Trochę zachodu ze sprowadzaniem tych chłopaków jest. Że wspomnę tylko o Straży Granicznej, która podchodzi do sprawy bardzo restrykcyjnie. Na razie jeszcze mi się to wszystko nie opłaciło – mówi w „Sporcie” prezes Strychacz.

Wiele może zmienić jednak zimowe okienko transferowe. W grupie afrykańskich piłkarzy LZS Piotrówka jest skuteczny napastnik z Senegalu Idrissa Cisse. W dziewięciu ligowych spotkaniach chłopak nastrzelał już osiem goli. Już interesują się nim takie klubu, jak Legia Warszawa, Pogoń Szczecin czy Warta Poznań.

Przykład Christiana Nnamaniego, który w poprzednim sezonie zdobywał gole dla trzecioligowego Ilanka Rzepin, a teraz z powodzeniem daje sobie radę na pierwszoligowych boiskach I ligi w barwach Floty Świnoujście pokazuje, że w niższych ligach w Polsce można wyłowić naprawdę ciekawych zawodników z Czarnego Lądu. Trzeba tylko dać im potem szansę w ligowych klubach, a z tym u nas różnie jest.

AFRYKAŃSCY PIŁKARZE W LZS PIOTRÓWKA

Frank Adu Kwame, obrońca, 26 lat, Ghana

Munyaradzi Shumba, obrońca, 21 lat, Ghana

Ndema Zerah Mpako, pomocnik, 29 lat, Kamerun

Emmanuel Ekwueme, pomocnik, 32 lata, Nigeria

Daniel Oniekachi, napastnik, 26 lat, Nigeria

Idrissa Sega Cisse, napastnik, 21 lat, Senegal

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu