W Piotrówce mają nowego Cisse

afryka.org Wiadomości Polska W Piotrówce mają nowego Cisse

Jeszcze niedawno bramkę za bramką dla trzecioligowego LZS Piotrówka strzelał Idrissa Cisse. Wysoki napastnik z Senegalu, który teraz jest w kadrze Podbeskidzia Bielsko-Biała, najwięcej bramek dla klubu z Opolszczyzny zdobył w sezonie 2012/13. W 16 grach strzelił wtedy 11 goli. Trafił potem do pierwszoligowego Energetyka ROW Rybnik, a stamtąd do ekipy Górali.

Teraz w Piotrówce mają kolejnego snajpera czy raczej super-snajpera. Robert Ndip Tambe trafił do czwartoligowego obecnie klubu kilka miesięcy temu. Potężnie zbudowany Kameruńczyk strzela dla LZS Piotrówka gola za golem. W 6 ligowych grach uzbierał ich aż 9, dzięki czemu jego drużyna awansowała na pozycję lidera czwartej ligi opolskiej i jest na najlepszej drodze do powrotu do III ligi.

Co wiemy o Tambe? Ma 21 jest. Zanim przyjechał do Polski to grał w Njalla Quan Football Academy. To klub z miasta Limbe w Kamerunie, który gra w tamtejszej MTN Elit One czyli najwyższej klasie rozgrywkowej.

Robert Ndip Tambe imponuje nie tylko zdobywanymi golami, ale też sylwetką. Wygląda niczym gladiator. Jest szybki, przebojowy, świetnie potrafi się znaleźć w polu karnym. Nic dziwnego, że już zaczynają się nim interesować klubu z naszej ekstraklasy.

Po Franku Adu Kwame, Dzikamai Gwaze i Idrissie Cisse będzie kolejnym graczem z LZS Piotrówka, który zagra w ekstraklasie? Pokażą najbliższe tygodnie.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu