W pewnej lokalnej telewizji

afryka.org Wiadomości W pewnej lokalnej telewizji

Podobno w Internecie rekordy popularności bije prognoza pogody, wyemitowana w lokalnej telewizji Jard. Pogodynką Jardu jest Afrykanin, który mieszka od 27 lat w Polsce.

Rogers Cole Wilson jest dziś lansowany przez Jard, który wcześniej wypromował Krzysztofa Kononowicza. Wilsonem zainteresowały się już duże stacje telewizyjne, więc niedługo może opuścić Białystok. Klip z jego udziałem obejrzało już pół miliona osób. Czy zapowiada się nowa kariera w showbiznesie?

Wilson pochodzi z Sierra Leone. W Polsce poznał swoją żonę. Polskiego nauczył się sam, bo nie studiował w naszym kraju. Wcześniej prowadził program w TVP Białystok, pod nazwą “Magazyn Osobliwości”. Było to w latach 90. Wtedy nie było internetu. Dziś już jest i prognoza z wplecionymi reklamami białostockiego lokalu, dobrego na zimny wieczór, sprzedała się w mediach bardzo dobrze.

Jak sam mówi jest zaskoczony wynikami oglądalności. Liczba fanów Wilsona rośnie, a on nie może już mieć więcej znajomych w swoim profilu na Facebooku.

Właściciel Jardu twierdzi, że jego rozgłośnia radiowa i stacja telewizyjna są kuźnią kadr. O ile w przypadku Wilsona można mieć nadzieję, że prognoza pogody mu pomoże, to w przypadku Kononowicza nie jest łatwo zgodzić się z tezą Jarosława Dziemiana, bo Kononowicza wykorzystano, drwiąc z jego choroby.

m

 Dokument bez tytułu