W Afryce nie ma wody? Tak myśli większość Polaków, i wymienia problemy z dostępnością do niej i jej brakiem, jako najczęstsze skojarzenie z Afryką.
Nie dzieje się tak przez przypadek. Otóż woda stała się tematem widocznych w przestrzeni publicznej i w mediach kampanii. Zbierając fundusze na wodę dla Afryki, problem stał się ogólnoafrykański.
Oczywiście z dostępnością do czystej wody, bezpiecznej dla zdrowia, część Afryki ma problemy. Są jednak kraje, gdzie jest ona na bardzo wysokim poziomie. Rożni się też rozmieszczenie zasobów wody.
Jednak to nie ilość krajów, gdzie woda jest i gdzie jej nie ma, jest tematem tego wpisu i naszej kampanii, którą dzisiaj kończymy. Nie będziemy podważać potrzeby poprawy warunków związanych z dostępem do wody pitnej. Chcemy tylko przypomnieć, że mówiąc o Afryce, i mając potężne narzędzia do komunikowania tego problemu oraz dysponując budżetem, na realizację kampanii, która ma pomóc w zbieraniu funduszy na wodę, kontynent afrykański obrasta kolejnym problemem. To co zostaje w świadomości Polaków, którzy nie muszą interesować się Afryką, jest informacja, że w Afryce są same biedy. Że to kontynent bez nadziei.
Możesz nam pomóc mówić o Afryce bez uprzedzeń, udostępniając link do tego artykułu lub obrazek, który znajdziesz na naszej fundacyjnej stronie w serwisie Facebook.
Możesz też przekazać nam swój 1% podatku. Wykorzystamy go na popularyzację Afryki w Polsce bez stereotypów. Nasz KRS 0000 313 745.
Obejrzyj nasz spot 1% z udziałem Stanisława Soyki i Ifi Ude.