Vibes From the Tribe – Envee, Natu, Stańko i Konoba

afryka.org Polecamy Vibes From the Tribe – Envee, Natu, Stańko i Konoba

6 grudnia krakowski klub Pauza świętuje swoje siódme urodziny, szykując swoim gościom niecodzienny spektakl muzyczno-wizualny. Tego wieczoru zaprezentowany zostanie tam projekt „Vibes From the Tribe”, którego pomysłodawcą i przewodnikiem jest znany polski DJ i producent Envee. Do dźwięków płynących z jego gramofonów zaśpiewa Natu – Natalia Przybysz, którą szersze grono odbiorców poznało jako jedną ze śpiewających sióstr – Sistars. Na trąbce zagra żywa legenda polskiego jazzu – Tomasz Stańko. A do tego… bębny i taniec zachodniej Afryki wykonaniu polsko-francuskiego zespołu Konoba.

„Od wielu lat zgłębiamy tradycję gry na bębnach djembe i dundun, które królują w Afryce Zachodniej – Gwinei, Mali, Burkina Faso… bardzo cieszymy się, że nasze osiągnięcia zostały dostrzeżone i zaproszono nas do współpracy z muzykami najwyższej klasy, cenionymi nie tylko w Polsce” – mówi Przemek Kalinka, członek formacji Konoba. „Poszukiwanie nowych inspiracji i połączeń jest dla nas naturalne, bo nasze korzenie są w Europie, a prawdziwa muzyka tradycyjna i tak pozostanie w Afryce”.

Impreza w krakowskiej Pauzie pozwoli zaprezentować afrykański taniec i muzykę perkusyjną publice, która nie zawsze miała z nimi styczność wcześniej i niekoniecznie uważała je za „pełnowartościową” sztukę. Mamy nadzieję, że projekt „Vibes From the Tribe” powróci niebawem w kolejnych odsłonach!

Przemek Kalinka

 Dokument bez tytułu