Uśmiechnij się do Afryki!

afryka.org Polecamy Uśmiechnij się do Afryki!

5 i 6 czerwca w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się konferencja AfriCO organizowana przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

AfriCO to pomysł grupy studentów działających w ramach AIESEC przy Uniwersytecie Warszawskim. Jej celem jest połączenie ludzi zainteresowanych Afryką, podróżników, organizacje pozarządowe, środowisko akademickie oraz stworzyć okazję do szerokiej dyskusji na temat Afryki.

W konferencji udział wezmą także studenci i praktykanci z Afryki (Kenii, Nigerii, Ghany, Etiopii), którzy przedstawią swojego własne oczekiwania i potrzeby dotyczące obecnych form współpracy i pomocy oferowanej krajom afrykańskim przez Polskę, Europę i cały Zachód.

Uczestnicy Konferencji AfriCO będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach bębniarskich oraz pokazie Szkoły Tańców Karaibskich SHO.

„Konferencja będzie bardzo interaktywna i atrakcyjna dla osób w każdym wieku. To pierwszy event w Warszawie, który w taki sposób i tak szeroko porusza sprawy Afryki. Zbudowanie przestrzeni do dyskusji i współpracy z liderami z Afryki, łamanie stereotypów i atrakcyjna forma zdobywania informacji o tym kontynencie- to podstawowe cele konferencji”- mówi koordynatorka projektu AfriCO i organizatorka konferencji-Justyna Jarząbska.

Aleksandra Królak

 Dokument bez tytułu