Uratuj matkę w Dzień Matki!

afryka.org Polecamy Uratuj matkę w Dzień Matki!

Amnesty International zaprasza na wieczór pisania listów dla osób, których prawa człowieka zostały złamane. Wydarzenie, połączone ze spotkaniem z kulturą Afryki, odbędzie się 26 maja o godz. 18:00 w klubie Casa Corsica (Chłodna 39/9) w Warszawie.

Pilne Akcja Amnesty International dotyczyć będą przypadków łamania praw człowieka w krajach Afryki. Należy do nich między innymi sprawa Justine Masika Bihamba – matki sześciorga dzieci i obrończyni praw kobiet z Demokratycznej Republiki Kongo. Justine Masiki i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo ze strony żołnierzy wojska kongijskiego, którzy już raz wtargnęli do jej domu, pobili jej dzieci i usiłowali zgwałcić jej córki. Sprawcy tego czynu pozostają bezkarni, a Justine Masiki i jej rodzinie nadal grozi niebezpieczeństwo z powodu pokojowej działalności, którą wykonuje dla praw człowieka.

Podczas wieczoru goście będą mogli poznać kulturę Afryki przez pryzmat muzyki i fotografii. Około g. 19.00 wystąpi One Sound Choir, aby zaśpiewać muzykę gospel. O 20.30 fotografowie Anna i Jakub Urbańscy zaprezentują pokaz swoich zdjęć z „Długiego weekendu w Ghanie”. O g. 21.30 będzie można wziąć udział w jamie bębniarskim „Poprzeszkadzaj trochę” przygotowanego przez agencję muzyczną Niezla-Agentka.pl.

Będzie to drugie z cyklu trzech podróży z Amnesty International. Pierwsze spotkanie – 26 kwietnia dotyczyło Ameryki Łacińskiej, kolejne spotkanie w czerwcu zostanie poświęcone Europie Wschodniej.

Grzegorz Żukowski

 Dokument bez tytułu