Upał, dziecko i samochód

afryka.org Wiadomości Upał, dziecko i samochód

Kiedy w Polsce trwa zima, w RPA panują upały. I rozgrywają się sceny jak z wiadomości z okresu polskiego lata w rodzaju – matka zostawiła dziecko w samochodzie pomimo żaru lejącego się z nieba.

Do takiego zdarzenia doszło właśnie w Bloemfontein. 28-letnia matka zaparkowała samochód w pełnym słońcu i zostawiła w nim dwuletniego syna. Później tłumaczyła swoją beztroskę zakupami. „Chciałam kupić czekoladki i papierosy” – powiedziała policji.

Dziesięciominutowe zakupy przedłużyły się do kilku godzin. Tymczasem temperatura sięgnęła 35 stopni Celsjusza. Dziecko zamknięte w samochodzie zaczęło płakać. Ale to nie płacz ściągnął matkę z powrotem na parking. Po prostu skończyła swoje zakupy. Nie chciała się też przyznać, że to ona jest winna zaniedbaniu i narażeniu zdrowia i życia dziecka.

Jak na ironię matka jest pielęgniarką. Policja twierdzi też, że mieszka w dobrych warunkach, a w czasie przesłuchania zapewniała o swojej miłości do syna. Podkreślała także, że na parkingu zachowała się zupełnie irracjonalnie i nie potrafi tego zachowania wyjaśnić. Nie wiemy jeszcze jaka kara spotka matkę.

lumi

 Dokument bez tytułu