Ukah dalej będzie grał w Polsce?

afryka.org Wiadomości Polska Ukah dalej będzie grał w Polsce?

W czerwcu skończył mu się kontrakt z Jagiellonią. Zanosiło się na to, że w Polsce nie będzie już grał. Tymczasem Ugochukwu Ukah nie wyklucza swoich dalszych występów w naszej ekstraklasie.

Doświadczony piłkarz z Nigerii grał w Polsce od 2007 roku. Najpierw w Widzewie, a przez ostatnie dwa sezony w Jadze. Grając w ekstraklasie, zdążył nawet zadebiutować w reprezentacji swojego kraju. Pod koniec poprzedniego sezonu głośno mówiło się o tym, że na zasadzie wolnego transferu, może trafić do greckiego Panathinaikosu. Tak się jednak nie stało.

– Na razie przebywam u siebie w domu w Italii (piłkarz ma też włoskie obywatelstwo – przyp. aut). Czekam na rozwój wydarzeń, bo wszystko może się zmienić z dnia na dzień. Na razie nie wiem jeszcze, gdzie będę występował. Polska? Nie wykluczam takiej ewentualności. Musiałby to jednak być klub z ambicjami, który o coś walczy. W Jagiellonii niewiele brakowało nam do tego, żeby wiosną grać w grupie mistrzowskiej. Niestety, nie udało się – mówi mi Ukah, który na boiskach ekstraklasy rozegrał dotąd 111 spotkań. Z piłkarzy z Afryki w naszej elicie więcej gier, bo 167, ma tylko Dickson Choto (33 l.) z Zimbabwe. 

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu