Ugandyjski minister o homoseksualizmie

afryka.org Wiadomości Ugandyjski minister o homoseksualizmie

Ugandyjski minister ds. etyki, James Nsaba Buturo, oskarżył niektóre kraje reprezentowane w ONZ o promocję homoseksualizmu. Jego zdaniem pro-gejowskie państwa prowadzą kampanię na rzecz homoseksualistów.

To właśnie forum ONZ ma być miejscem, gdzie podejmowane są próby narzucenia homoseksualizmu takim krajom jak Uganda – twierdzi Buturo. Już niedługo gejowskie lobby ma przeprowadzić akcję na rzecz uznania związków homoseksulanych.

W ubiegłym tygodniu Buturo rozmawiał z ugandyjskim ambasadorem przy ONZ. Przypomniał mu, że Uganda uważa homoseksualizm za „nienaturalny, niebezpieczny, nielegalny i brudny”. Z kolei w piątek oficjalnie zaatakował organizacje gejowskie w Ugandzie, które chcą zalegalizowania homoseksualizmu i przyznania równych praw gejom i lesbijkom. Buturo jest zdania, że jeśli przyzna się prawa homoseksualistom, którzy twierdzą, że są mniejszością, zaraz po nich, o swoje prawa będą domagać się np. złodzieje, którzy też uznają, że są mniejszością i w związku z tym również im należą się przywileje i specjalna opieka.

Buturo twierdzi też, że ugandyjskie prawo jest zbyt pobłażliwe dla homoseksualistów. Dlatego chce, aby zostało jeszcze bardziej zaostrzone i przewidywało surowe kary za homoseksualizm.

Buturo zasłynął już wcześniej swoimi wcześniejszymi wypowiedziami. Mówił m.in. że homoseksualiści są zagrożeniem dla przyszłości Ugandy, bo nie mają własnych dzieci. Wezwał też do wprowadzenia zakazu noszenia krótkich spódniczek, które jego zdaniem są przyczyną wypadków drogowych, bo odwracają uwagę kierowców.

ostro

 Dokument bez tytułu