U-20: Faraonowie lepsi od Włochów

afryka.org Wiadomości Sport U-20: Faraonowie lepsi od Włochów

Wygrana Egiptu nad Włochami była najciekawszym wydarzeniem dwóch ostatnich dni Mistrzostw Świata do lat 20.

70 tysięcy widzów przyszło na stadion w Kairze, by dopingować gospodarzy. Ci już wcześniej pokazali, że obecność kibiców dodaje im skrzydeł. Najpierw wygrali z Trynidadem i Tobago, a następnie nieznacznie ulegli Paragwajowi. Mecz z Włochami miał rozstrzygnąć kwestię awansu z grupy A.

Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego od pierwszych minut, zdawali się być nieco przytłoczeni atmosferą spotkania. Zdezorientowanie wykorzystali Egipcjanie, którzy zdobyli bramkę w 23 minucie. Szczęśliwcem okazał się Ahmed Shoukri, który uderzył lewą nogą zza pola karnego.

Chwilę później był już remis. Po strzale jednego z włoskich zawodników, piłka trafiła pod nogi Umberto Eusepi. Ten nie dał żadnych szans bramkarzowi rywala. Przy tej akcji, Egipcjanie reklamowali spalonego, jednak sędzia uznał, że nic takiego nie miało miejsca.

Tuż przed przerwą, Egipcjanie znów prowadzili. Ponownie najlepszy okazał się Ahmed Shoukri. Po dalekim wyrzucie z autu, młody napastnik przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocno uderzył z powietrza.

W 53 minucie, wyrównującą bramkę strzelili goście. Po rzucie rożnym, do piłki najwyżej wyskoczył Michaelangelo Albertazzi.

To jednak nie był koniec emocji. Niewiele ponad kwadrans później, gospodarze po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Futbolówka przypadkowo przeszła przez włoskich obrońców i trafiła na głowę Bokiego, który tzw. „szczupakiem” strzelił z bliskiej odległości.

10 minut później, ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 4-2.

Awans z grupy A, uzyskały reprezentacje Egiptu oraz Paragwaju.

W grupie B, pewne swego są już Wenezuela oraz Hiszpania. Nigeria po zwycięstwie 5-0 nad Tahiti, musi czekać na wyniki innych spotkań.

Z grupy C, wyjście zapewniły sobie Niemcy i Korea Południowa.