Tytuły i wyróżnienia dla Chinasy

afryka.org Wiadomości Sport Tytuły i wyróżnienia dla Chinasy

Kolejny sezon i kolejne triumfy. Tak w skrócie można dokonać osiągnięcia urodzonej w Nigerii, a reprezentującej Gwineę Równikową Chinasy Okoro Gloria. Kilka dni temu z zespołem RTP Unia Racibórz piłkarka z Afryki zdobyła na polskich boiskach swoje drugie mistrzostwo.

Ostatni ligowy mecz z AZS Kraków (4:0) uczciła kapitalnym trafieniem z prawie 20 metrów pod poprzeczkę. Zresztą na jej grę patrzy się z przyjemnością. Nie biega może wiele, ale myśli szybciej niż inne zawodniczki, jest świetnie wyszkolona technicznie, no i ma smykałkę do zdobywania bramek. W tym sezonie nastrzelała ich 18. Po raz drugi z rzędu została królową strzelczyń naszej Ekstraligi.

Do pełni szczęścia zabrakło Chinasie wygranej w Pucharze Polski. W niedzielnym finale rozegranym w Poznaniu, od mistrzyń Polski, lepszy okazał się jednak Medyk Konin. W pucharowych rozgrywkach reprezentantka Gwinei Równikowej też był najskuteczniejsza. Ustrzelała w nich w sumie 6 goli.

Warto dodać, że z pucharu cieszyła się inna z afrykańskich zawodniczek grających w Polsce Laetitia Chapeh Yimga. To urodzona w Kamerunie piłkarka, która też ma na swoim koncie występy w narodowym zespole Gwinei Równikowej. Dodam jeszcze, że cegiełkę do tytułu mistrzyń Polski Unii dołożyły też dwie futbolistki z Ghany: Grace Asare i Cynthia Adobea. Ta pierwsza strzeliła dla raciborzanek nawet jednego gola. W przypadku tych dwóch dziewczyn skończyło się jedynie na epizodzie. Wszystko z powodu problemów finansowych pięciokrotnych już mistrzyń Polski z Raciborza…

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu