Tunezja nie jest już bezpieczna!

afryka.org Wiadomości Tunezja nie jest już bezpieczna!

W Tunezji, Al-Kaida porwała dwóch austriackich turystów. Stało się to 22 lutego, ale dopiero teraz islamscy terroryści oficjalnie potwierdzili, że w ich rękach znajduje się dwójka uprowadzonych Austriaków.

Oświadczenie w tej sprawie zostało wyemitowane w telewizji al-Jazeera. Przedstawiciel Al-Kaidy powiedział, że porwanie jest karą za wsparcie jakie Zachód udziela Izraelowi. Para Austriaków, 51-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta mają być w dobrym stanie. Terroryści mieli im wyjaśnić, że podczas gdy „obcokrajowcy przyjeżdżają do Tunezji na odpoczynek, muzułmańscy bracia porywaczy, są mordowani przez Izraela w strefie Gazy, a pomaga w tym zachód”.

Porwanie turystów ma dowieść, że tunezyjskie państwo nie jest w stanie ich chronić, i ich los znajduje się teraz w rękach terrorystów. Tunezja nie jest już bezpieczna – twierdzi Al-Kaida.

Nie znamy jeszcze warunków, jakie terroryści postawią władzom Austrii. Wiemy tylko, że dwójka została porwana w południowo-tunezyjskim mieście Matmata.

Tunezja, która jest popularnym celem wycieczek była uznawana dotąd za bezpieczny kraj Afryki Północnej. Nawet pomimo zamachu bombowego na synagogę na wyspie Djerbie w 2002 roku, w którym zginęło 21 osób, nie dochodziło w niej do porwań. Wszystko wskazuje na to, że tak już nie jest.

(ostro)

 Dokument bez tytułu