Trzy nowe premiery

afryka.org Kultura Muzyka Trzy nowe premiery

Już niebawem południowoafrykańska scena klubowa doczeka się aż trzech świeżych produkcji.

Październik zapowiada się jako jeden z najciekawszych okresów w branży muzycznej. Właśnie zaczął się sezon wielkich koncertów i nowych płyt. Najgorętszymi premierami mają być produkcje TKZee oraz DJ’ów Sbu i Cleo.

Od momentu pojawienia się plotek o powrocie TKZee, wszyscy niecierpliwie czekali, by znów usłyszeć jedną z najbardziej zasłużonych grup w historii muzyki kwaito. Twórcy takich hitów, jak Phalafala, czy Shibobo, produkcje nowej płyty powierzyli Adamowi Howardowi. Wybór nie był przypadkowy. Wszyscy trzej członkowie pracowali z nim podczas kilkuletniej rozłąki i uznali, że jest to świetny fachowiec. – Pracowaliśmy z Adamem przez lata. Jego fantastyczne studio, było jednym z kluczowych elementów naszej decyzji. Dźwięki wychodzą po prostu wspaniale. – potwierdza Zwai Bala.

„Coming Home” ma już pierwszy oficjalny singiel. Zwai, Kabelo i Tokollo wydali na światło dzienne utwór „S’dudla”, który zebrał pozytywne recenzje.

Swoją premierę zapowiedział również jeden z największych celebrytów show-biznesu. DJ Sbu ogłosił, że już wkrótce ukaże się „Y-Lens Volume 3″.

Kilka dni temu ukazała się natomiast nowa płyta DJ Cleo pt. „Es’Khaleni 6″.

Mb

 Dokument bez tytułu