Trener z Afryki w Piotrówce?

afryka.org Wiadomości Sport Trener z Afryki w Piotrówce?

Trzecioligowa drużyna z Opolszczyzny LZS Piotrówka to najbardziej afrykański klub w Polsce. Jesienią w kadrze zespołu było aż dziewięciu zawodników z Czarnego Lądu. Teraz jest ich pięciu. Być może już wkrótce klub będzie jeszcze bardziej afrykański. Dlaczego?

Po dwóch bolesnych porażkach u siebie z Rozwojem Katowice i BKS Stal Bielsko-Biała pracę szkoleniowca LZS Piotrówka stracił właśnie Krzysztof Kiełb. Jednym z kandydatów do objęci funkcji szkoleniowca trzecioligowego klubu z Opolszczyzny jest dobrze znany z ligowych boisk w Polsce Prince Matore.

Ten piłkarz z Zimbabwe przez kilka lat występował w Polsce. Swoją karierę na polskich boiskach zaczął w 1995 roku w Radomiaku Radom. Potem przez dwa lata reprezentował grającego w ekstraklasie Sokoła Tychy, żeby na koniec zaliczyć jeszcze sezon w Rakowie Częstochowa. W sumie w ekstraklasie Matore zagrał w 55 ligowych spotkaniach. Obecnie jest szkoleniowcem czołowego zespołu w Zimbabwe Motor Action. W Piotrówce na pewno dobrze by się odnalazł i znalazłby wspólny język z afrykańskimi zawodnikami w trzecioligowym zespole. Byłby też pierwszym szkoleniowcem z Afryki w którymś z polskich klubów.

– Kto będzie trenerem? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach – mówi krótko prezes klubu z Piotrówki Ireneusz Strychacz.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu