To był wielki dzień!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej To był wielki dzień!

Wydarzenie “Wszyscy pochodzimy z Afryki” już za nami. Tegoroczne obchody Dnia Afryki możemy uznać za wyjątkowo udane.

Wczoraj pasaż Wiecha ożył. Wszystko za sprawą naszej inicjatywy i ludzi, którzy przyszli, aby razem z nami świętować ten wyjątkowy dzień. Były warsztaty gry na bębnach, warsztaty tańca, capoeira, koncerty, kuchnia afrykańska i przede wszystkim afrykańska diaspora, która mieszka nad Wisłą. Każdy kto był w pasażu Wiecha w niedzielę, 24 maja, mógł wziąć aktywny udział w imprezie, nie tylko słuchając muzyki, ale także grając na bębnach i tańcząc.

Tuż przed zrobieniem wspólnego zdjęcia, do świętowania przyłączył się zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawa, Włodzimierz Paszyński, zapewniając, że Warszawa wiele zawdzięcza różnym kulturom i byłaby uboga bez nich.

To był wyjątkowy dzień dla nas i dla Warszawy, jak i dla całej Polski. Wydarzenie, które zorganizowała nasza Fundacja stworzyło przestrzeń dialogu i porozumienia między afrykańskimi mieszkankami/mieszkańcami Warszawy a Polkami/Polakami. Każdy miał okazję spróbować afrykańskiej kuchni, spotkać się z Afryką w sposób bezpośredni, poznając ją dzięki jej mieszkańcom. Hasło „Wszyscy pochodzimy z Afryki”, pod którym zostało zrealizowane wydarzenie, miało nam przypomnieć, że początki człowieka to właśnie kontynent afrykański.

Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli zaprosić was na kolejne, równie udane imprezy, organizowane przez naszą Fundację.

Już wkrótce uruchomimy specjalną galerię poświęconą tegorocznym obchodom Dnia Afryki w Warszawie. Znajdzie się w niej także wspólne zdjęcie w konturze Afryki, które zrobiliśmy wczoraj.

Mamadou i Paweł

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

 Dokument bez tytułu