The Sakala Brothers

afryka.org Kultura Muzyka The Sakala Brothers

THE SAKALA BROTHERS to zespół, którego liderami są bracia Moses i Levey Sakala. Jest to jeden z najbardziej cenionych zambijskich zespołów pielęgnujących muzyczną kulturę tego kraju, z zachowaniem jej oryginalnego brzmienia, rytmu i emocji.

Muzycy pragną ocalić od zapomnienia unikatową zambijską muzykę soul i spirit. Zespół czynnie włącza się w animację religijną w kościele afrykańskim i jest istotnym elementem prowadzonej w ośrodkach misyjnych ewangelizacji młodzieży, którą przyciągają atrakcyjną formą przekazu.

Bracia Sakala tworzą muzykę niezwykłą, poruszającą serca. Pieśni zespołu stanowią opowieść o ich pokoleniu, walce z biedą, izolacją społeczności zambijskiej, korupcją, chciwością i uprzedzeniami. Są próbą ukazania rażących nierówności istniejących pomiędzy światem tych, którzy mają wszystko, a światem tych, którzy często nie mają nic. Treści przekazywane przez Braci Sakala nie ukazują jedynie wartości czysto humanitarnych, ale również wyrażają głębokie wartości religijne.

Zespół THE SAKALA BROTHERS uczestniczył w licznych wydarzeniach artystycznych, zarówno regionalnych jak i międzynarodowych. Podczas koncertów muzycy zawsze są przyjmowani bardzo ciepło. Ostatnio brali udział w południowoafrykańskim festiwalu krajów rozwijających się, który odbywał się w Zimbabwe oraz Międzynarodowym Festiwalu Sztuk w Chang-Mu w Seulu (Korea Południowa). Muzycy występowali także w Wielkiej Brytanii oraz RPA. Zespół jest częstym gościem programów muzycznych w zambijskiej telewizji, a ich muzyka prezentowana jest w stacjach radiowych krajów Afryki środkowej i południowej.

THE SAKALA BROTHERS przyjadą do Polski. Osoby zainteresowane występami zespołu mogą skontaktować się z organizatorem ich trasy. Więcej informacji na stronie zespołu.

(New Day)

 Dokument bez tytułu