Tanzania w sieci

afryka.org Wiadomości Tanzania w sieci

Wkrótce ruszy nowa strona promująca turystykę w Tanzanii. Wsparcia przy jej powstaniu udzieli Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). Zdaniem władz Tanzanii przyczyni się ona do wzrostu dochodów mieszkańców tego kraju, tym bardziej, że turystyka może być traktowana jako „bogactwo naturalne” wielu afrykańskich państw.

Strona dla Tanzanii jest częścią większego projektu, promującego Afrykę, a realizowanego wspólnie przez UNWTO i Microsoft Company. Tanzania będzie pierwszym krajem, który otrzyma swoją własną stronę internetową.

Rząd Tanzanii przygotowuje się też do Pucharu Świata w piłce nożnej, który chociaż odbędzie się w Republice Południowej Afryki, to może stać się pretekstem do zaproszenia europejskich drużyn do przeprowadzenia treningów na tanzanijskich stadionach.

Najbliższe cztery lata mają stać pod znakiem „turystycznej” ofensywy Tanzanii, w której można nie tylko odpocząć na Zanzibarze, ale i wejść na Kilimandżaro albo odwiedzić jeden z parków narodowych, ze słynnym Serengeti na czele.

(kofi)

 Dokument bez tytułu