Tanzania najlepsza w Pucharze CECAFA

afryka.org Wiadomości Sport Tanzania najlepsza w Pucharze CECAFA

W Afryce jest zadziwiająco duża ilość piłkarskich rozgrywek. Nie dość, że Puchar Narodów Afryki rozgrywany jest co dwa lata, to jeszcze dochodzą kolejne spotkania, zawody czy turnieje. Już za parę tygodni, a konkretnie w lutym w Sudanie ruszają rozgrywki Mistrzostw Narodów Afryki. To turniej dla zawodników, którzy na stałe grają wyłącznie u siebie w domu, a nie w wielkich europejskich klubach. African Nations Championship też jest rozgrywany co dwa lata.

Z kolei w stolicy Tanzanii Dar-es-Salam właśnie co zakończyły się rozgrywki o Puchar CECAFA. To turniej zorganizowany dla drużyn z Afryki Środkowej i Wschodniej. W tym roku wystartowało dwanaście zespołów, w tym trzy reprezentacje zaproszone gościnnie, a mianowicie Zambia, Malawi i Wybrzeże Kości Słoniowej.

W zespołach też oczywiście występują zawodnicy z lokalnych lig. W ekipie WKS przeważali młodzi piłkarze, którzy spisywali się nadspodziewanie dobrze i doszli aż do finału. Tam zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Tanzania okazała się lepsza i wygrała 1-0. To ich trzeci triumf w tych rozgrywkach po szesnastu latach przerwy. Nic dziwnego, że po wygranej w całym mieście i kraju trwała prawdziwa feta.

Piłkarze mają się z czego cieszyć, bo nie tylko udało się zdobyć puchar, ale też otrzymać czek dla zwycięzców w wysokości 30 tys. dolarów. Może i niewiele do podziału, ale zawsze coś. Drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej dostała z kolei 20 tys. dolarów.

Dodajmy jeszcze, że w meczu o trzecią lokatę ekipa Ugandy, mistrz z dwóch poprzednich lat i rekordowy triumfatory w Pucharze CECAFA z jedenastoma triumfami na koncie, pokonała Etiopię 4-3.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu