Taniec z Gwinei – warsztaty

afryka.org Polecamy Taniec z Gwinei – warsztaty

Po dużym zainteresowaniu i nadkomplecie osób towarzyszącym poprzednim warsztatom tańca z listopada ubiegłego roku w Łodzi, z radością zapraszamy Was na kolejne spotkanie z tradycyjnym afrykańskim tańcem. Będą to pierwsze wspólne warsztaty po powrocie Normy, Seana i Wojtka z Gwinei w Afryce Zachodniej. Organizatorzy zapraszają do Łodzi w dniach 9-10 czerwca.

Tym razem warsztaty odbywać się będą na dwóch poziomach: początkującym i średniozaawansowanym. Zajęcia dla początkujących przeznaczone są dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z afrykańską sztuką taneczną, albo też miały kontakt niewielki; zajęcia dla średniozaawansowanych to propozycja dla osób, które wcześniej kilkakrotnie uczestniczyły w warsztatach tańca afrykańskiego, bądź też są profesjonalnymi tancerzami/tancerkami.

Taniec zachodnioafrykański wyraża energię życia i kontakt człowieka z ziemią. Odbywa się w ścisłej relacji z muzyką – podczas warsztatów zagrają Sean Mahoney oraz Wojtek Pęczek wraz z towarzyszącymi muzykami z grupy City Bum Bum – tancerzy prowadzić będą bębny Djembe, Sangban, Dundunba, Kenkeni.

Rytmy i tańce:
Norma nauczać będzie współczesnych choreografii baletowych opartych na krokach i typowych figurach tanecznych do rytmów:
Tiriba (popularny taniec grupy etnicznej Baga z regionu Bouke) i Sökö (taniec ludzi Malinke w Górnej Gwinei związany z obrzędem inicjacji) – dla grupy początkującej
oraz
Sökö (w wersji rozbudowanej) i Soli (inny taniec Malinke poświęcony inicjacji) – dla grupy średniozaawansowanej.

Norma Schulz studiowała taniec w Gwinei pod kierunkiem solistek z dwóch największych baletów: Fanta Kaba (Les Ballet’s Africain) i Dousou Courouma (Ballet Djoliba), a także w Europie, zgłębiając wiedzę z utytułowanymi instruktorkami tańca afrykańskiego, m.in. z Normą Claire, Koffi Koko, Germanie Acogny.

Koszt udziału w dwudniowych warsztatach (6 godzin zajęć): 100 zł; o zapisach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Tak jak poprzednim razem wszystkie zajęcia będą nagrywane – płyta dvd z materiałem do dalszych ćwiczeń trafi do rąk uczestników krótko po warsztatach.

Informacje i zapisy:
djembe@citybumbum.pl

WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO
9-10 czerwca 2007
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź, ul. Zachodnia 54
Taniec z Gwinei w Afryce Zachodniej
z Normą Schulz i Seanem Mahoney (Niemcy/Australia)
Grupa średniozaawansowana – sobota i niedziela w godzinach 11.00-14.00
Grupa początkująca – sobota i niedziela w godzinach 15.00-18.00

(citybumbum) 

 Dokument bez tytułu