Tam, gdzie szaleją za futbolem

afryka.org Wiadomości Sport Tam, gdzie szaleją za futbolem

Portal footbar.pl zaczął prezentację 32 finalistów mundialu w Brazylii. Do czerwcowych mistrzostw świata jeszcze sporo czasu, ale warto już powoli zaznajomić się z tymi, którzy tam wystąpią, tym bardziej, że już 6 grudnia losowanie grup.

Footbar.pl prezentację rozpoczął od Algierii. “Lisy Pustyni” to może drużyna, w której nie ma wielkich gwiazd, ale która zawsze może napsuć krwi możnym. W 1982 roku, na mundialu w Hiszpanii, pokonali mistrzów Europy i późniejszych wicemistrzów globu jedenastkę RFN. Z kolei trzy lata temu podczas turnieju w RPA w grupie bezbramkowo zremisowali z Anglikami. Jak będzie teraz? Zobaczymy. Footbar.pl zatytułował tekst o Algierczykach “Oni zatańczą sambę”. Kto wie, może tak będzie?  Zachęcam do zerknięcia na ich stronę. Tam też o moich doświadczeniach związanych z piłką w Algierii. Z piłką w kraju, gdzie za futbolem szaleją, a sukcesy czy porażki zawsze mają duże przełożenie na sytuację społeczno-polityczną.

Na zdjęciu powyżej Rafik Saifi (w garniturze w środku pomiędzy ochroniarzami). Trzy lata temu były gwiazdor “Lisów Pustyni”, podczas mundialu w RPA w strefie mieszanej, gdzie piłkarze rozmawiają z żurnalistami, spoliczkował dziennikarkę z Algierii.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu