Talent z Wybrzeża w Lechii

afryka.org Wiadomości Sport Talent z Wybrzeża w Lechii

Kolejny ciekawy piłkarz z Czarnego Lądu pojawił się na polskich boiskach. To piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Abdou Razack Traore.

Ten skrzydłowy z bardzo dobrej strony pokazał się w swoim debiucie w Lechii Gdańsk w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław.

Traore ma na swoim koncie występy w Raja Casablanca i w Rosenborgu Trondheim. W tym ostatnim klubie dwa lata temu podczas jednego z treningów uderzył swojego kolegę z zespołu Oyvinda Storflor. Został za to ukarany i zawieszony przez norweski zespół.

Przypomina to trochę zdarzenie z meczu ligowego w Polsce pomiędzy ŁKS Łódź, a Flotą Świnoujście wiosną zeszłego roku. Nigeryjski napastnik Floty Charles Uchenna Nwaogu w trakcie spotkania uderzył swojego kolegę z zespołu Damiana Staniszewskiego. Piłkarz z Afryki dostał za to czerwoną kartkę, a całe zdarzenie miało rasistowski podtekst. W przypadku Traore chodziło raczej o gwałtowne spięcie podczas treningu.

Ofensywnie grający, szybki i dobrze wyszkolenie zawodnik z WKS, który swego czasu uznawany był za jeden z największych talentów na świecie, miał też całkiem niedawno propozycję występów w reprezentacji Burkina Faso. Odrzucił jednak tą ofertę.

Kto wie, może dzięki dobrym występom w Lechii i ekstraklasie 22-letni Traore zwróci na siebie uwagę i któregoś dnia dostanie szansę gry w jedenastce „Słoni”?

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu