Taksówki przejmują samoloty

afryka.org Wiadomości Taksówki przejmują samoloty

Południowoafrykański operator taksówkowy, Santaco, planuje uruchomienie nowych tanich linii lotniczych, aby zacząć obsługiwać klientów, mieszkających na terenach wiejskich i dojeżdżających do pracy w miastach, którzy obecnie są zmuszeni do korzystania z czasochłonnych przejazdów taksówkami i autobusami, ponieważ nie mogą pozwolić sobie na lokalne bilety lotnicze.

Nkululeko Buthelezi, odpowiedzialny z rozwój biznesu Santaco powiedział, że linią ma zacząć przewozić pasażerów od listopada i będzie się nazywać Santaco Express. Przyznał, że linia będzie się koncentrować na terenach nie obsługiwanych przez inne lokalne linie w kraju, głównie wiejskich. “Specjalizujemy się w niewygodnych miejscach, bo tam właśnie znajduje się nasz biznes i klienci”, powiedział prezes Santaco, AJ Mthembu.

Samoloty, obsługę i serwis na początek dostarczy firma AirQuarius Aviation, która już współpracuje z dwiema innymi lokalnymi liniami w RPA: SA Express i SA Airlink. Santaco Express rozpocznie działalność z jednym 100- miejscowym samolotem. Bądzie obsługiwać dwa loty pomiędzy Międzynarodowym portem lotniczym Lanseria w Gautengu, lotniskiem w Bisho, w Prowincji Przylądkowej Wschodniej, a Międzynarodowym lotniskiem w Cape Town. W cenę przelotu będzie wliczony również transport taksówką na lotnisko.

Ceny biletów na przelot nie zostały jeszcze ostateczne ustalone, ale przedstawiciele Santaco szacują, że powinny zmieścić się w przedziale od 500 Randów (US$74) do 600 Randów ($89) za przelot w jedną stronę, co jest tylko nieco wyższą od tej, którą obecnie trzeba zapłacić za 15-godzinny przejazd taksówką między Johannesburgiem a Prowincją Przylądkową Wschodnią.

maru

 Dokument bez tytułu