Taksówką na stadion

afryka.org Wiadomości Taksówką na stadion

Angola szykuje się na przyjęcie piłkarskich kibiców, którzy przyjadą do tego kraju już w styczniu 2010 roku. W celu usprawnienia komunikacji w czterech miastach, gdzie odbędzie się Puchar Narodów Afryki, zaczną działać korporacje taksówkowe.

Jak dotąd jedyna alternatywą wobec wynajęcia samochodu był transport publiczny. Jednak minibusy nie będą tym czym będą chcieli przemieszczać się kibice. Dlatego angolskie władze uruchomią specjalne taksówki.

Taksówki będą białe i specjalnie oznakowane. W grudniu rozpocznie pracę 300 samochodów, a w przyszłym roku kolejne 200. Będą one kontrolowane częściowo przez państwo. Nie wiadomo jeszcze, jakie taryfy będą stosować, ale według zapowiedzi władz nie ma mowy o bardzo wysokich cenach za przejazd. Na razie władze określają te ceny, jako “przystępne”. Te same władze będą również odgórnie ustalać taryfikator usług.

Z decyzji angolskich władz ucieszą się nie tylko kibice. Zadowolenia nie ukrywają firmy turystyczne, oferujące wyjazdy do Angoli. W ich zgodnej ocenie taksówki zredukują wysokie koszty wynajmu samochodów.

lumi

 Dokument bez tytułu