TAK dla afrykańskich imigrantów

afryka.org Wiadomości TAK dla afrykańskich imigrantów

W ostatniej sondzie zapytaliśmy was, czy Polska powinna otworzyć swoje granice dla afrykańskich imigrantów? Spośród trzech możliwych odpowiedzi, zdecydowana większość internautów odpowiedziała twierdząco.

74 procent osób biorących udział w naszej internetowej sondzie jest za tym, aby Polska otworzyła się na afrykańskich imigrantów i nie wznosiła kolejnych barier, utrudniających im przyjazd do Polski. Odmiennego zdania jest 20 procent pytanych. Pozostałe 6 procent nie ma zdania.

A jak jest naprawdę? W Polsce dominują raczej inne opinie. Afrykańczycy są nadal postrzegani jako obcy, przed którymi lepiej zatrzasnąć drzwi. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego skoro cała Europa zamyka się przed Afrykańczykami. Jednak jak się okazuje, osoby, które Afrykańczyków znają trochę lepiej i zetknęli się z nimi bezpośrednio – a jednocześnie należą do czytelników naszego portalu – są raczej za przyjmowaniem gości z Afryki przez Polskę.

Mamy nadzieję, że portal Afryka.org zdoła jeszcze przekonać tych, którzy Afryki jeszcze nie poznali, aby przyjaźnie spojrzeli na Afrykańczyków. W końcu, jak powiedział w wywiadzie Peter Godwin, wszyscy pochodzimy z Afryki i mamy we krwi wędrówkę po świecie.

A od dziś można wziąć udział w kolejnej sondzie. Czy twoim zdaniem Egipt jest bezpiecznym miejscem na spędzenie urlopu?

Afryka.org

 Dokument bez tytułu