Szkoła Główna Handlowa i jej studenci

afryka.org Czytelnia Czytelnia Szkoła Główna Handlowa i jej studenci

Szkoła Główna Handlowa jest jedną z najlepszych szkół, i najlepszą ekonomiczną uczelnią w Polsce. I mówię tak do tych, którym może się nie podobać, że studiujemy na tej uczelni, bo są i tacy. Ale co zrobić?

Za kilka dni zacznie się sesja egzaminacyjna. Oczywiście nie wszyscy są gotowi, ja też nie mogę o sobie powiedzieć że jestem przygotowana, bo od kiedy tu studiuję, wiem jak się to wszystko odbywa, mimo że jestem tu krótko.

Większość studentów przygotowuje się na dzień przed egzaminami, inni wręcz przeciwnie, o wiele wcześniej. U mnie to różnie bywa, ale jedno jest pewne: nieważne czy będę uczyć się wcześnie czy późno, w przeddzień egzaminu muszę spać co najmniej od 4 do 5 godzin ponieważ stresuję się i boję, że wszystko zapomnę. Wszystko odbywa się w obcym dla mnie języku, języku polskim, który wcale nie jest prosty.

Są tacy, którzy mają zwyczaj imprezowania tuż przed egzaminami, tak jak u mnie w akademiku, na tydzień przed. Twierdzą, że to nie imprezy są przyczyną tego, że niektórzy oblewają. Ja nie zaprzeczam, ponieważ jak ktoś uczy się systematycznie, to na końcu musi sobie tylko powtórzyć materiał i może iść się bawić do woli. Ale te osoby muszą być Polakami a przynajmniej mówić po polsku. Nie sądzę, żeby jakiś obcokrajowiec mógł sobie na coś takiego pozwolić.

Jednak strach, który mamy w oczach (my, obcokrajowcy), nie jest łatwy do pokonania i nie znika wraz z zakończeniem egzaminów.

Teraz mogę powiedzieć, że się stresuję, ponieważ zaczynają się egzaminy. Skoro już wybraliśmy sobie szkołę, która ma z nas uczynić fachowców, powinniśmy dać z siebie wszystko, aby później niczego nie żałować.

Jestem bardzo zadowolona z tego, że stanowię część tej szkoły ponieważ wiem, że później, pomimo wszystkich trudów jakie muszę i będę musiała przejść, stanę się tym kim chcę być i dlatego powinnam nad tym teraz pracować.

Lubię swoją uczelnię i doceniam to, co daje każdemu z nas, pomimo, że profesorowie bardzo często są surowi dla studentów.

A teraz czas na naukę…

Inedes

 Dokument bez tytułu